پروسه زایمان در کانادا

10 / 10
از 1 کاربر

زایمان در کانادا با ویزای توریستی و گرفتن پاسپورت کانادا 

 

امروزه خیلی‌ها دوست دارند فرزندشان را در کانادا به دنیا بیاورند تا فرزندشان هویت کانادایی و دو تابعیتی داشته باشد و برای سفر و زندگی و رفت و آمدها در آینده به سراسر جهان دغدغه ای نداشته باشد و محل تولدش کانادا باشد و از مزیت سفر به حدود 160 کشور جهان بدون ویزا با پاسپورت کانادایی استفاده کند و شاید هم روزی بخواهد در کانادا و یا جای دیگری از دنیا زندگی کند .

همواره سوالاتی از قبیل هزینه مخارج زایمان در کانادا ، هزینه زایمان طبیعی و یا زایمان سزارین در کانادا و چگونی رفتن به کانادا و اینکه چطور این هماهنگی ها را انجام بدهیم پیش می آید که می خواهیم در این یادداشت در وب سایت یارا پرواز به صورت دقیق به این موضوع بپردازیم و از آغاز تا پایان پروژه زایمان در کانادا برای ایرانی‌هایی که از ایران به کانادا می‌روند و بر می‌گردند بپردازیم .

 

چگونگی اخذ ویزای 5 ساله کانادا

 

در ابتدا می‌بایست به فکر گرفتن ویزای کانادا باشید که برای این کار می‌توانید مشاوره خود را صرفا به صورت حضوری و با کارشناسان ویزای کانادا در یارا پرواز انجام دهید ، کافی است پاسپورت جدیدی داشته باشید که ویزای کانادای شما بتواند 5 ساله صادر شود چرا که کانادا بر اساس اعتبار پاسپورت رجیستر شده ویزا صادر می‌کند و نه اینکه بخواهید در زمان صدور ویزا پاسپورت را عوض کرده و ویزای طولانی مدت بگیرید ، پس می بایست پاسپورت پدر و مادر ، جدید باشد و به تازگی تعویض شده باشد که در همینجا به شما می‌گوئیم حتما باید یک همراه هم برای خود داشته باشید در پروژه زایمان که بهترین گزینه مادر مادر کودک و یا خواهر مادر کودک است که بتواند در این ایام در کانادا با شما در نگهداری نوزاد و ایام آخر بارداری همراه باشد و از نظر روحی همراهی کند و توصیه می گردد یک برنامه سه نفره برای ویزا داشته باشید .

 شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی یارا پرواز ، ویزای شما را از صفر تا صد انجام می‌دهد و با تهیه مدارک مرتبط برای انگشت نگاری به آنکارا می‌روید و ویزای کانادا از یک روز تا شش ماه ممکن است طول بکشد و همین دلیلی است که اگر تصمیم به بچه‌دار شدن دارید می‌بایست قبل از بچه‌دار شدن پروسه ویزا را آغاز کنید که اگر طول کشید تا ماه ششم بارداری آماده شود و به راحتی بتوانید به کانادا مسافرت کنید و زایمان را در کانادا انجام دهید.

 

پروسه زایمان در کانادا


حالا ویزای توریستی کانادای شما آماده است و می خواهید وارد پروسه زایمان در کانادا شوید ، در ابتدا می‌بایست یک شهر از کانادا را برای زایمان انتخاب کنید که می‌توانید مونترال، تورنتو، ونکوور و یا شهرهای دیگر باشد که این انتخاب به این بستگی دارد که شما در آن شهر آشنایی دارید یا نه و اگر آشنایی ندارید مونترال و یا تورنتو بهترین گزینه‌های موجود به شمار می‌آیند .

 

بهترین شهر ها برای پروسه زایمان در کانادا

 

مونترال به دلیل هزینه‌های کمتر نسبت به بقیه شهرها اولویت دارد و اگر هم آشنایی دارید بهتر است به همان شهر برای پروسه زایمان بروید چرا که داشتن یک دوست یا فامیل و ... برای شما یک امتیاز مثبت برای پروسه زایمان در کانادا با ویزای توریستی کانادا و گرفتن پاسپورت کانادایی برای نوزاد است . خوب پس از انتخاب شهر محل اقامت در کانادا می‌رسیم به مرحله بعد که تعیین محل اقامت در این بازه زمانی سه تا چهار ماهه است که اصولا افرادی که اعضاء خانواده ایشان در کانادا هستند به منزل ایشان می‌روند و افرادی که آشنایی ندارند می‌بایست یک خانه را برای این مدت اجاره کنند که اجاره خانه از 800 دلار تا 1500 دلار کانادا برای یک ماه است . این خانه‌ها بیشتر به صوت مبله اجاره داده می‌شوند . می‌بایست قبل از سفر محل اقامت شما تعیین شود که به محض ورود به کانادا به محل اقامت خود بروید و استقرار پیدا کنید . در نهایت اگر محل اقامت را مشخص نشد تیم یارا پرواز برای یک هفته برای شما رزرو هتل انجام می‌دهند تا شما وارد کانادا شوید و سپس بتوانید با نظر خودتان و کمک جامعه ایرانی املاک که در مراجعه حضوری شما را راهنمایی خواهیم کرد خانه مورد نظر خود را اجاره کنید.

 

حداکثر و بهترین زمان پرواز مادر نوزاد

 

موضوع بعدی حداکثر زمانی است که مادر نوزاد می‌تواند سوار هواپیما شود و این مسیر را طی کند و برای بارداری مادر مشکلی پیش نیاید که بهترین زمان برای سوار شدن هواپیما تا حداکثر پایان هفته 28 بارداری معادل پایان شش و نیم ماهگی است که هنوز از زمان باقی مانده بارداری 12 هفته معادل دو و نیم ماه باقی مانده باشد و در این زمان خطر زایمان زودرس و سقط جنین کمتر است.

پرواز بعد از 28 هفتگی ریسک بالایی دارد و شما اصلا نگران دستگاه‌های بازرسی فرودگاه و اشعه آن نباشید که هیچ تاثیر منفی روی جنین شما ندارد، بهتر است در مسیر رفت و برگشت از صندلی بیزینس برای مسافرت به کانادا استفاده کنید که به راحتی در هواپیما بنشینید و اگر هم خواستید رفت را اکونومی و برگشت را بیزینس بگیرید و یا هر جور که راحتتر هستید تا زایمان در کانادا برای شما راحت باشد و اگر صندلی شما اکونومی بود در کنار راهرو باشید و کمربند مادر نوزاد زیر شکم و بالای ران‌ها بسته شود، در طول پرواز حرکات کششی انجام دهید و هر چند وقت یک بار قدم بزنید که بدن به حالت سکون نرسد، مایعات زیادی بنوشید و نگران فشار هوا در کابین پرواز نباشید چرا که مشکلی برای جنین شما به وجود نمی‌آورد. همچنین می‌بایست مانتو گشاد و راحت بپوشید. شایان ذکر است ایرلاین‌ها تا پایان هفته 28 بارداری از شما مجوز پرواز از پزشک نمی‌خواهند و نیاز هم نیست در فرودگاه به کارمندان ایرلاین در زمان صدور کارت پرواز بگوئید که باردارید و بدون هیچ دردسری می توانید سوار هواپیما شوید و در راهی قدم بگذارید که برای آینده فرزندتان بزرگ ترین هدیه را داده باشید. 

 

انتخاب نوع ایرلاین در مسیر کانادا

 

انتخاب نوع ایرلاین در مسیر کانادا مهم است چرا که مسیر طولانی است و اگر یک پرواز مستقیم از تهران به مونترال یا تورنتو بود حدود 12 ساعت طول می کشید، حالا که پرواز،  مستقیم نیست انتخاب‌های ما محدود به پرواز لوفت هانزا، ترکیش ایرلاین یا قطر ایرویز می‌شود که در گزینه پرواز با لوفت هانزا در مسیر تهران به فرانکفورت با طول مدت 5 ساعت می‌روید و پس از توقفی چند ساعته در فرودگاه فرانکفورت با پرواز 8 ساعته بعدی به مونترال می‌رسید، در گزینه ترکیش ایرلاین به پرواز تهران استانبول در طول مدت 3 ساعت و نیم به استانبول می‌رسید و پس از توفقی کوتاه با یک پرواز 10 ساعته به مونترال خواهید رفت. در انتخاب قطری نیز با یک پرواز 2 ساعته به دوحه می‌روید و از دوحه با بوئینگ 777 در یک پرواز 13ساعته به مونترال خواهید رسید. انتخاب نوع پرواز به عهده خود شماست که البته تیم حرفه‌ای یارا پرواز با کار کردن روی مسیر و قیمت و کلاس پروازی بهترین گزینه را برای شما انتخاب و بلیط هواپیمای شما را صادر می‌کنند.

 

هزینه زایمان طبیعی در کانادا


حالا شما تصمیم گرفته‌اید که برای زایمان به کانادا بروید و نوزاد خود را در کانادا به دنیا بیاورید و برایش پاسپورت کانادایی بگیرید، لذا باید بدانید هزینه زایمان طبیعی در بیمارستان از 5000 دلار کانادا و هزینه دکتر زنان از 3500 دلار کانادا و سایر هزینه آزمایشگاهی و پزشکی که جمعا می‌شود 10000 دلار یعنی شما برای زایمان طبیعی معادل ده هزار دلار کانادا یا 7800 دلار آمریکا هزینه دارید و این فقط هزینه پرداختی به بیمارستان و پزشک در حالت روال طبیعی زایمان است و می‌ماند هزینه اقامت تا 4 ماه در کانادا و خورد و خوراک و رفت و آمد و خریدهای بچه و دارو و ... که با توجه به شرایط افراد و محل اقامت در خانه دوستان و فامیل و یا محل اقامت اختصاصی و رنت اتومبیل و حداقل 10000 دلار کانادا و به بالا آب می‌خورد و شما هم می‌توانید در فرودگاه کانادا به ازاء هر نفر تا 10000 دلار کانادا معادل 7800 دلار آمریکا همراه داشته باشید که بهتر است پول خود را در ایران به دلار کانادا تبدیل کنید و هر نفر ده هزار دلار همراه داشته باشید که اگر دو نفر 20000 و سه نفر 30000 دلار است و نیاز به اظهار ندارد و بالای هر نفر 10000 دلار نیاز به اظهار دارد در فرودگاه‌های کانادا و لذا بودجه حداقلی زایمان در کانادا می‌شود بیست هزار دلار کانادا معادل 15.600 دلار آمریکا که این بودجه برای حداقل هزینه تلقی می‌شود و اگر بخواهید خیلی راحت و عالی این پروسه را انجام بدهید تا سی هزار دلار کانادا معادل 23.400 دلار آمریکا آب می‌خورد که البته اگر بخواهید خانه اختصاصی و ماشین اختصاصی داشته باشید و همه خریدهای نوزاد را در کانادا انجام بدهید و ... این هزینه تا چهل هزار دلار کانادا معادل حدودی  30.000 دلار آمریکا آب می‌خورد چرا که نسبت تبدیل دلار آمریکا به کانادا اکثرا 1.28 است.

 

مزایای شهروندی فرزندتان در کانادا

 

حالا شما اگر می‌خواهید فرزندتان شهروند کانادایی باشد و از مزایای شهروندی کانادا و تحصیل رایگان و زندگی و پاسپورت و آزادی رفت و آمد به حدود 160 کشور دنیا استفاده کند می‌توانید وارد این پروسه شوید که الان برایش یک سرمایه‌گذاری تا سی هزار دلار آمریکا کنید و آینده‌اش را ضمانت کنید .

 

مراحل اخذ ویزای فرزندتان در کانادا

 

اگر تصمیم گرفتید که فرزند خود را در کانادا به دنیا بیاورید ، تا دو ماه و نیم قبل از زایمان وارد کانادا شوید و بودجه پروژه زایمان در کانادا را هم گفتیم ، قبل از ترک کشور ایران می بایست پروسه صدور شناسنامه و پاسپورت ایرانی برای فرزند خود را بدانید . در عدم حضور شما فقط پدر پدر نوزاد یا جد پدری می‌تواند به وزارت خارجه مراجعه نماید و این کار را انجام دهد و یا باید به فرد دیگری وکالت دهید و اصل شناسنامه و کارت ملی پدر و مادر نوزاد را در اختیار نماینده خود قرار دهید و اگر قرار شد پدر و جد پدری نباشد می‌بایست وکالت محضری راجع به این کار به شخص دیگری بدهید که پس از دریافت گواهی تولد کانادا که بعدا خواهیم گفت به آدرس تهران، خیابان امام خمینی، جنب سر در باغ ملی، ساختمان شماره 3 ، طبقه همکف، اتاق شماره 122 برود و با مدارک :

  1. اصل گواهی تولد فرزند در کانادا
  2. اصل شناسنامه پدر و مادر
  3. شناسنامه جد پدری یا وکالت نماینده که در وکالت به موضوع ترجمه و تائید گواهی ولادت فرزند موکل و صدور شناسنامه اشاره شده باشد
  4. قبض پرداخت مبلغ 594.000 ریال به حساب خزانه‌داری کل

مراجعه و پس از دریافت تائیدیه مربوطه به راحتی و در یک روز هم شناسنامه و هم پاسپورت ایرانی فرزند شما صادر می‌شود. ضمنا می‌توانید مدارک را به دفتر حفظ منافع ایران در واشنگتن بفرستید که توصیه نمی‌شود. 

 

مراحل زایمان و اخذ ویزای فرزندتان در کانادا

 

پس شما آماده حرکت به سوی کانادا هستید و می‌بایست وسایل مورد نیاز خود را همراه با داروهایی که مصرف می‌کنید و یا وسایلی را که نیاز دارید تهیه کنید و با خود بیاورید چرا که در کانادا و در داروخانه‌ها بدون نسخه پزشک خیلی از داروها را نمی‌دهند . قرص‌ها و ویتامین‌ها و ... می‌توانید داخل چمدان‌های خود قرار دهید. شما در صندلی اکونومی در این مسیر می‌توانید  تا دو بسته 23 کیلویی برای هر نفر و دو بسته 32 کیلویی در صندلی بیزینس برای هر نفر بار همراه خود داشته باشید و البته که اگر نتوانستید دلار همراه خود داشته باشید می‌توانید در صرافی‌های مونترال و تورنتو با کارت بانکی ایران خود کارت بکشید و دلار دریافت کنید و شاید بگوئید مگر می‌شود ؟ بله می‌شود و دستگاه‌های پوز بانکی ایران در صرافی‌های ایرانی کانادا هم کار را راه می اندازد و شما بی‌پول نمی‌شوید. 

شما وارد فرودگاه مونترال یا تورنتو می‌شوید و در فرودگاه مونترال می‌بایست قبل از کنترل پاسپورت، اطلاعات خود را وارد سیستم دستگاه ثبت اطلاعات کنید و پرینت بگیرید و با پرینت به گیشه کنترل پاسپورت مراجعه نمائید. در تاریخ نوشتن این یادداشت در فرودگاه تورنتو هنوز این فرم به صورت دستی و در هواپیما و قبل از رسیدن به تورنتو داده می‌شود و همین فرم در فرودگاه مونترال به صورت سیستمی توسط شخص خود شما و در صف کنترل پاسپورت تکمیل می‌شود و شما می‌بایست در ابتدا تعداد افراد خانواده را وارد کنید و برای همه اعضا یک خانواده یک بار باید یک فرم تکمیل شود و نه تک به تک ، لذا تعداد مسافران را وارد می‌کنید و مسیر پرواز ورودی خود را مشخص می‌کنید و در ادامه سوالاتی هست راجع به داشتن غذا و سیگار و پول و مدت اقامت و ... که شما فقط می‌توانید نفری 200 نخ سیگار همراه داشته باشید و اگر هم غذا دارید باید آن را قید کنید . اگر بیش از ده هزار دلار کانادا پول دارید نیز باید در فرم اعلام کنید. در فرودگاه مونترال با اسکن پاسپورت و گرفتن عکس اتوماتیک کارهای شما توسط خود شما انجام می‌شود و دستگاه به شما پرینت می‌دهد ، با این پرینت نزد افسر کنترل پاسپورت می‌روید که در ابتدا می‌پرسد برای چه کاری به کانادا آمده‌اید و اکثرا در پاسخ می‌گویند دیدار دوستان و اقوام ، سپس مدت اقامت را می‌پرسد و می‌گوئید. جدیدا در پاسپورت شما موقع ورود به کانادا مهر ورود نمی‌زنند اما اگر بخواهید این کار را برای شما انجام می‌دهند که بهتر است به صورت فیزیکی هم در پاسپورت شما تاریخ ورودتان مشخص باشد و افسر کنترل پاسپورت روی برگ پرینت شما کدی را می نویسد که بر اساس این کد پس از گرفتن چمدان‌های شما در فرودگاه های کانادا در زمان خروج ، افسران گمرک آن کد را می‌بینند و اگر نیاز به کنترل بود شما و بارتان را به قسمت گمرک می‌فرستند و اگر هم نیاز نبود از فرودگاه خارج می‌شوید و در صورت نیاز به کنترل گمرکی می‌بایست وارد صف کنترل گمرکی شوید و اینجا آماده باشید که ممکن است همه چیز شما را باز کنند و کاملا بگردند و ریلکس باشید و همه سوالات را جواب بدهید و نگران هیچ چیزی نباشید و اگر در باز کردن چمدان اول خیال گمرک راحت شود و شما هم همکاری کنید شاید دیگر بقیه را باز نکند و شما می‌توانید بروید و در هر صورت خواهید رفت و اینجاست که ممکن است بپرسد این قرص برای چیست و این اسناد چیست که باید دقت کنید.

 

گردشگری تولد یا توریسم تولد

 

حالا شما برای انجام زایمان در کانادا و دریافت پاسپورت کانادایی با ویزای توریستی وارد کانادا شده‌اید که به این کار می‌گویند گردشگری تولد یا توریسم تولد که بر اساس قانون اصل خاک به تمام نوزادانی که در این نوع کشورها به دنیا می‌آیند حق شهروندی و پاسپورت تعلق می‌گیرد ، حال پدر و مادر فرزند به صورت قانونی به آن کشور رفته باشند ویا غیر قانونی، اما به فرزندان دیپلمات‌ها تعلق نمی گیرد .کشور آمریکا هم مشمول قانون اصل خاک است که فعلا ترامپ این قانون را تعلیق کرده و البته در کانادا هم ممکن است این قانون کنسل شود اما فعلا این قانون اجرایی است. به غیر از کانادا و آمریکا کشورهای دیگری که شما می‌توانید فرزند خود را در آنجا به دنیا بیاورید و برایش شهروندی و پاسپورت بگیرید و بدون دردسر این کار را انجام دهید .


راستی این هم جالب است که بدانید توریسم تولد یکی از پر درآمدترین انواع گردشگری محسوب می‌شود که به راحتی حداقل بیست هزار دلار برای تولد هر کودک هزینه می شود و این هزینه در آن کشور یک درآمد خوب است و این کودک به دلیل اینکه به کشور خود باز می‌گردد کلا برای آن کشور سود است و اغلب افرادی که برای توریسم تولد به کانادا می‌روند از وضعیت مالی مناسبی برخوردارند ، نیاز به ماندن در کانادا ندارند و فقط برای داشتن پاسپورت فرزندشان این کار را می کنند که دولت کانادا هم این موضوع را به خوبی می‌داند که این تولد یک فرصت است و نه تهدید چرا که در آینده این کودکان بدون هزینه می‌توانند نیروهای کار آینده کانادا که مالیات پرداخت می‌کنند باشند نه سر بار کشور و جامعه .

 

مراجعه به پزشک زنان در کانادا جهت تولد نوزاد

 

برگردیم به ورود به کانادا و حالا شما به کانادا وارد شده‌اید و در اولین اقدام باید پزشک زنان و زایمان را پیدا کنید تا مادر فرزند تحت نظارت این پزشک در آید و با تائید پزشک زنان و زایمان است که معرفی نامه به بیمارستان مورد تائید ایشان جهت پذیرش داده می‌شود و شما نمی‌توانید بیمارستان را مشخص کنید و فقط می‌توانید با تحقیق پزشک خود را تعیین نمائید و وقت بگیرید .

مهمترین کار پس از ورود به کانادا و قبل از گشت و گذار مراجعه به پزشک زنان است و بعد از اولین جلسه معاینه و ویزیت پزشک ، مادر کودک تحت نظارت پزشک قرار می‌گیرد که اصولا پزشک برای کل مراحل ویزیت و کارها به غیر از بیمارستان هزینه حدودی 3.500 دلار کانادا از شما دریافت می‌کند و دیگر تا آخر کار از شما مبلغی دریافت نمی‌شود. شما هر دو هفته یک بار نزد پزشک خود می‌روید و در هفته‌های آخر هفته ای یک بار.

البته که باید در آغاز کار پرونده شما تشکیل شود و می بایست قبل از مراجعه اول از کل مدارک پزشکی خود یک پرینت داشته باشید و در جریان باشید که می بایست به زبان انگلیسی برای صحبت با پزشک تسلط داشته باشید و اگر نداشتید می‌توانید با هماهنگی یارا پرواز یک مترجم خانم همزمان در مراجعه به پزشک با پرداخت هزینه داشته باشید که البته بهتر است از دوستان و اقوام شما را برای ترجمه همراهی کنند و یا اینکه خودتان تسلط به واژه‌های درمانی خود داشته باشید.

 

نحوه عملکرد بیمارستان های کانادا در خصوص تولد فرزندتان

 

در جلسه اول مراجعه به پزشک زنان و زایمان در کانادا ایشان به شما نامه معرفی به بیمارستان می‌دهد و شما نامه را به بیمارستان می‌برید ، مبلغ 5000 دلار کانادا برای زایمان طبیعی به امور مالی بیمارستان به صورت یکجا پرداخت می‌کنید و پرونده تولد نوزاد خود را باز می‌کنید . آنجا اطلاعات پاسپورتی شما را وارد سیستم می‌کنند و برای شما یک کارت بیمارستان صادر می‌شود که از این پس می‌توانید با این کارت تا پس از زایمان در کانادا در بیمارستان تردد کنید و به امور خود رسیدگی کنید ، در نظر داشته باشید مبلغ 5000 دلار کانادا برای زایمان طبیعی و یک شب اقامت در بیمارستان است و البته شامل مراجعات تا ده روز به بیمارستان برای کنترل زردی کودک نیز می‌شوید . اگر سزارین شوید می بایست تا 5000 دلار دیگر بدهید . همچنین اگر بخواهید اتاق اختصاصی داشته باشید می‌بایست هزینه بیشتری بدهید.

 

رجیستر تولد فرزندتان در بیمارستان های کانادا

 

حالا شما تولد فرزند خود در بیمارستان کانادایی را رجیستر کرده‌اید. خیالتان باید راحت باشد و تا زمان تولد فرزند کاری ندارید جز اینکه طبق برنامه به ملاقات پزشک رفته و چک شوید . در این حین یک سونوگرافی و آزمایش خواهید داشت که هزینه‌های این‌ها جداگانه و هر بار حداقل 200 دلار کانادا است .

در بخش های بعدی در همین سایت به زودی منتشر می شود و می توانید موارد و نکات کلیدی در خصوص زایمان فرندتان در کانادا را ببیند.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :