جزیره صباح در مالزی

10 / 10
از 1 کاربر

جزیره صباح

صباح دروازه ورود به برنئو است که پایگاه فرهنگ های مختلف ، باران های بی وقفه و غارهای باستانی است و خطوط ساحلی آن بهشتی زیبا به نام جزیره صباح را خلق کرده است .

دریای جنوب چین صباح را از غرب این جزیره و دریاهای سولو و سلبس از شرق، در آغوش گرفته اند.

کوتوکینابالو ، پایتخت صباح امکانات فوق العاده ای را نظیر اقامتگاه Shangri-La Tanjung Aru , Sutera Harbour در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد .

 

هر دوی این اقامتگاه ها منظره ویژه ای از دریای جنوب چین و جزایر پارک عبدالرحمن را فراهم می کنند . اقامتگاه  Sutera Harbour طیف گسترده ای از امکانات تفریحی نظیر زمین گلف ، تفرجگاه ساحلی و چشمه های آبگرم را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد .

 

ساحل تانجانگ آرو جزیره صباح یکی از معروف ترین اماکن برای تماشای غروب آفتاب و استراحت در کافه های ساحلی است . تانجانگ آرو همچنین مکانی است که می توان در آن جاذبه های بسیار دلپذیر صباح را کشف کرد .

این میراث دریایی گران بها و جزیره پارک توکونو عبدالرحمن توسط صخره های مرجانی گسترده ای احاطه شده است . نزدیکی این جزیره به کوتا کینابالو باعث شده تا اینجا به مکانی برای ورزش های دریایی جذاب ، آفتابگیران ، شناگران و دریا نوردان تبدیل گردد.

 

تنها با 30 دقیقه رانندگی از کوتا کینابالو به نکسوس کارامبانای می رسیدکه اقامتگاه مجللی است که نزدیک به 6 کیلومتر ساحل اختصاصی دارد . لذت بردن از روز های بی نظیر جزیره صباح همراه با شنا کردن ، قدم زدن در ساحل و انجام سرگرمی های مختلف نظیر اسب سواری و تیر اندازی با کمان ، از جمله امکانات ویژه این اقامتگاه است .

برای گلف بازان نیز زمینی وسیع با 18 حفره در هر 72 ردیف در نظر گرفته شده است که توسط رونالد فریم طراحی شده است . پارگ لاگون ، یک مرکز تفریحی است که حدودا 10 دقیقه دورتر است و سرگرمی های هیجان انگیزی مانند جت اسکی ، قایق رانی ، پیاده روی و غواصی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار میدهد .

جزیره ( شانگری لا – راساریا ) نیز در فاصله ای نه چندان دور جزیره صباح قرار دارد ، این جزیره بسیار پر زرق و برق است که توسط 400 هکتار پوشش گیاهی سرسبز احاطه شده است . ساحل ماسه ای سفید آن نیز بیش از 3 کیلومتر امتداد دارد و بی صبرانه در انتظار شناگران و موج سواران است .

مهمانان می توانند زمان خود را به قایق رانی ، جت اسکی کردن ، سواری بر قایق های موزی و گشت و گذار در کاتارنور سپری کنند یا از زمین گلف طراحی شده توسط تد پارسلو لذت ببرند و به رقابت با یکدیگر بپردازند . برای نگاه اجمالی از حیات وحش برنئو ، به بازدید از اقامتگاه طبیعی که مقر حیواناتی نظیر میمون های دم بلند خانگی ، گوزن سمبر ، پنگولین ها و ... است بپردازید .

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :