سریلانکا

10 / 10
از 1 کاربر

تور سریلانکا یارا پرواز

سری لانکا جزیره ای کوچک با سواحل بکر، مزارع زیبای چای، حیات وحش دیدنی،تاریخ غنی و سرشار از رنگ و نعمت و انرژی است .

این بهشت گرمسیری که مارکوپولو از آن به عنوان یکی از زیباترین جزایر دنیا یاد کرده است، در غرب اقیانوس هند و شرق خلیج بنگال واقع شده است و به خاطر شکل ظاهری اش به اشک اقیانوس هند مشهور است.
گفته می شود که بازرگانان ایرانی اولین بار این جزیره را سرندیپ به معنای نعمت و خوش اقبالی نام گذاری کرده اند جالب است بدانید که کلمه انگلیسی Serendipity از منشاء سرندیپ از زبان فارسی وارد انگلیسی شده است.

تاریخ این جزیره به چیزی حدود سه هزار سال پیش یعنی زمان پیدایش آیین بودایی باز می گردد .
این کشور تا قبل از سال ۱۹۷۲ به نام سیلان شناخته می شد و بعد از آن به جمهوری دموکراتیک سوسیالیستی سری لانکا یا به اختصار سریلانکا تغییر نام یافت.

آب و هوای سریلانکا

آب و هوای سریلانکا در سواحل گرمسیری و در قسمت های مرتفع داخلی معتدل است. میانگین بارش سالانه در شمال و شرق به ۱۰۰ سانتی متر و درجنوب و غرب به بیش از ۲۰۰ سانتی متر می رسد. درجه حرارت تقریبا بین ۲۸ تا ۳۲ درجه سانتیگراد می باشد. در نواحی کوهستانی معتدل و درجه حرارت در این مناطق تا ۱۶ درجه می رسد. به علت بارندگی شدید بیماریهای چون تب ویروسی که عامل انتقال آن نوعی پشه است وجود دارد  برای همین توصیه می شود از خوابیدن در فضای باز دوری کنید و از رستوران ها و مراکز معتبر برای دریافت خدمات خود استفاده کنید

سریلانکا جاذبه های توریستی متعددی دارد  که  گردشگران را از سراسر جهان به خود جذب می نماید  :

  • سواحل زیبا و طبیعت همیشه سبز آن با ورزشهای آبی متنوع
  • پارکهای جنگلی و حیات وحش
  • آثار باستانی و تماشای مراسم و فستیوال های خاص و ویژه

آمارهای موجود ، نشان می دهد که ورود نزدیک به ۶۰۰ هزار گردشگر در سال به سریلانکا، نزدیک به ۶۰۰ میلیون دلار برای این کشور در آمد در پی داشته است. این کشور دارای ۱۹استان و  ۲۵شهر بزرگ است. شهر کلمبو پایتخت و یکی از مهمترین بنادر تجاری سریلانکا در غرب این جزیره واقع گردیده است. شهر «جایاوارداناپورا» در ۲۰ کیلومتری شرق کلمبو نیز به عنوان پایتخت سیاسی سریلانکا در نظر گرفته شده است.

نزدیک به ۹۰درصد از مردم سریلانکا باسواد هستند. تعطیلات رسمی در سریلانکا ۲۶روز است که سه روز عید سعید فطر، عید قربان نیز تعطیل رسمی این کشور محسوب می شوند

 برای آگاهی از قیمت تورها ، به بخش تورها مراجعه نمایید و یا در کانال رسمی اطلاع رسانی آژانس یارا پرواز عضو شوید .

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :