ویزای کانادا

10 / 10
از 1 کاربر

ویزای تضمینی کانادا

اگر شما قصد داشته باشید به عنوان یک توریست وارد کانادا شوید چه از دسته کشورهایی باشید که برای ورود به کانادا نیاز به ویزا دارند و چه از کشورهایی که از ویزا معاف هستند ، حداکثر می توانید شش ماه در کانادا حضور داشته باشید.

پیش از آن که وارد کانادا بشوید افسر مدارک شما را چک می کند و اگر مورد تایید باشد به شما اجازه می دهد که وارد شوید.

افسر مربوطه حداکثر زمانی را که می توانید در کانادا باشید تعیین می نماید. به طور معمول این زمان همان شش ماه است ولی در بعضی موارد ممکن است افسر این زمان را به کمتر از شش ماه تقلیل دهد. در هر صورت افسر مذکور قادر نیست که زمان را از شش ماه بیشتر تعیین کند.

 ویزای تضمینی کانادا به چه معناست؟

برای ویزای تضمینی کانادا پس از تحویل مدارک به یارا پرواز  مدارک بطور دقیق  بررسی و کنترل میشوند و در صورت ناقص بودن  به مسافر اعلام میشود مدارک مورد نیاز سفارت را کامل تحویل دهد.

پس از اینکه مدارک کامل شدند ثبت نام ویزا از طریق ثبت مشخصات وی انجام میشود و طی یک بازه ی زمانی یک الی دوهفته ای وقت انگشت نگاری برای مسافر گرفته میشود.که متقاضی باید به یکی از دفاتر وک در کشورهای همسایه ( دفتر اصلی انگشت نگاری در آنکارا می باشد ) مراجعه کرده وبیومتریک انجام دهد.

بعد از انجام انگشت نگاری نهایتا پس از شصت روز کاری جواب ویزا از طرف سفارت اعلام میگردد که در صورت مثبت بودن به مسافراز طریق ایمیلی 30 روزه مهلت پیکاپ پاسپورت داده میشود که بلافاصله به مسافر اعلام میگردد تا پاسپورت را برای صدور ویزا در اختیار همکاران قسمت پیکاپ ویزا قرار دهند. توصیه مسئولان پیکاپ یزدان گشت سفیران به متقاضیان این است که قبل از انجام پیکاپ و الحاق ویزا حتما پاس جدید  بگیرید.

  ویزای مولتی کانادا

منظور از ویزای مولتی کانادا یا مولتیپل کانادا در اصل همان سوپر ویزا میباشد در سالیان قبل این نوع ویزا فقط به خانواده درجه یک متقاضی ارائه داده میشد اما با تمهیدات جدید نزدیک 2 سال است که شرایط اخذ ویزای مولتی توریستی مهیا گشته است.

منظور از این نوع ویزا در اصل ویزای چند بار ورود میباشد متقاضی میتواند به دفعات به خاک کانادا سفر کند و از امکانات تفریحی  رفاهی آنجا استفاده کند البته با داشتن این نوع ویزا متقاضی به هیچ عنوان اجازه کار، تحصیل یا اقامت دائم ندارد و هر 6 ماه باید خاک کانادا را ترک و مجددا مراجعه کند.

داشتن این ویزا اولین قدم در راه رسیدن به ویزای اقامتی است و متقاضیان میتوانند با هزینه کمتر پروسه خود را پیش ببرند.

متاسفانه دلالها وشرکتهای نامعتبر مهاجرتی با اخذپول گزافی از متقاضیان پروسه مهاجرتی را پیش میبرند. در صورتیکه با دریافت این ویزا نه تنها در هزینه های خود صرفه جویی کردید نظارت مستقیم بر روند پرونده خود خواهید داشت .

اخذ ویزای تضمینی کانادا برای ویزای مولتی کانادا دقیقا با اعتبار پاسپورت متقاضی منقضی میشود وکل پروسه نزدیک 2 ماه طول میکشد.

تا چند سال پیش سفر به کانادا شاید رویایی دور بود با تدابیر جدید، کنسولگری کانادا امکان دست یابی یه این نوع ویزای توریستی مهیا گشته است و متقاضیاتن میتوانند پس از طی مراحل اولیه به ویزای 5 ساله کانادا دست یابند .

این ویزا به گونه ای است که دقیقا تا اعتبار پاسپورت مسافران اعتبار دارد به همین دلیل به متقاضیان توصیه میکنیم قبل از انجام پیکاپ ویزا از طریق دفتر یارا پرواز ، حتما به اداره گذرنامه مراجعه کرده و پاسپورت جدیدی دریافت نمایند تا اعتبار 5 ساله داشته باشد.

با دریافت این نوع ویزا میتوان در طی اعتبار ویزای کانادا به دفعات به کشور کانادا سفر نمود. توجه داشته باشید به راحتی میتوانید این ویزا را تبدیل به اقامتی نمایید اما تا زمانی که شما ویزای 5 ساله کانادا از نوع توریستی را دارید باید هر 6 ماه یک بار خاک کانادا را ترک نمایید و مجددا ورود کنید لزومی ندارد حتما به کشور مبدا (ایران) باز گردید میتوانید به کشورهای همسایه رفته تا خروج ثبت گردد وبلا فاصله به کانادا بازگردید.

دفعات ورود و خروج محدودیتی ندارد ومیتوانید به دفعات انجام دهید. نکته حائز اهمیت این است آخرین سفر به کانادا در حالت توریستی باید اعتبار پاسپورت شما حد اقل 9 تا 8 ماه اعتبار داشته باشد که بتوانید 6 ماه اخر را اقامت داشته باشید و بهتر است قبل از رسیدن به این مرحله یا ویزای توریستی خود را تبدیل به اقامتی کرده باشید یا ویزا توریستی را مجددا تمدید کردیده باشید.

  ویزای توریستی کانادا

چه مراحلی برای دریافت این نوع ویزای توریستی (ویزای تضمینی کانادا) باید طی شود؟

بیومتریک یا انجام انگشت نگاری برای دریافت ویزای توریستی یا ویزای دانشجویی و… (به طور کلی ویزای موقت)  قطعی است بدین معنی که پس از ثبت نام و دریافت برگه بیومتریک باید به یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه. امارات. ارمنستان  مراجعه کرده و اثر انگشت و عکس متقاضی ثبت شود مصاحبه ندارد وفقط شهروندان 29 کشور که ایران هم جز انهااست ملزم به انجام بیومتریک میباشند.

یارا پرواز پس از بررسی مدارک شما اعلام نواقص و مشاوره تخصصی در این زمینه و تایید ثبت اطلاعات از سوی متقاضیان وقت سفارت را تعیین کرده وپس از تحویل برگه واریزی و بیومتریک . یک تا سی روز متقاضی زمان دارد برای انگشت نگاری مراجعه کند در اصل ویزای توریستی کانادا به شما اجازه کار، تحصیل، اقامت دایم، سرمایه گزاری و… را نمیدهد اما به راحتی در این 5 سال میتوانید ویزای توریستی کانادا را به ویزای اقامتی کانادا تبدیل نمایید.

هزینه های ویزای کانادا

برای دریافت و اخذ ویزای کانادا حقیقتا هزینه کردن مسئله مهمی نباشد.

با شرایط پیش امده به راحتی میتوانید شانس پرونده ودریافت ویزای توریستی کانادا (ویزای تضمینی کانادا) را امتحان کنید ویزای کانادا انواع مختلفی دارد. ویزای توریستی هزینه دریافتی از مسافران 1800 دلار امریکا می باشد که شامل واریزی وجهه سفارت ، تعیین وقت ، تکمیل مدارک ، کارمزد وجهه واریزی ، لیدر فارسی زبان و در اختیار در کل مراحل انگشت نگاری و ترانسفر رفت و برگشت به انگشت نگاری میباشد. همچنین هزینه پر کردن فرم و… بنابراین متقاضی ویزای نرمال کانادا با ارائه مدارک ترجمه شده به دفتر یارا پرواز  بابت روند ویزا هزینه ای دیگر را متحمل نمیشود بعد از دریافت برگه بیومتریک  باید به دفاتری که در همسایگی ایران سفر کند و بعد از بازگشت منتظر بماند تا پاسخ ویزا را به متقاضی اعلام نماییم که این پروسه از 3 تا 60 روز کاری احتمال دارد طول بکشد. و اگر جواب کنسولگری مثبت بود و ویزا به شما تعلق بگیرد هزینه ای بابت پیکاپ ویزا پرداخت مینمایید که متحمل هزینه بیشتر جهت سفر مجدد به کشورمورد نظر نگردید . تیم یارا پرواز به صورت مستقیم پرواز کرده و پاسپورت ویزا شده را تحویل  متقاضی میدهد.

نکته  حائز اهمیت در این زمینه اگر متقاضی دریافت ویزای تضمینی کانادا هستید هزینه آن 2000 دلار آمریکا است که اگر به هر دلیلی تلاش ما جهت اخذ ویزا بی نتیجه بماند 600 دلار کسر و مابالقی عودت داده میشود.

 ویزای کانادا

کانادا به عنوان دومین کشور بزرگ جهان شناخته شده که سالیانه افراد با اهداف متفاوت وارد این کشور میشوند.

اگر شما نیز در زمره ی این افراد می باشید در وهله ی اول ملزوم به مشخص کردن موضع خود برای اخذ ویزای کانادا میباشید.

از انواع ویزاهایی که برای مهاجران صادر میشوند :

  • ویزای توریستی
  • ویزای شغلی
  • ویزای سرمایه گذاری
  • ویزای تحصیلی را میتوان نام برد.

متداول ترین نوع ویزایی که به طور معمول برای صدور ویزای کانادا تقاضا میشود نوع توریستی اش میباشد که در زیر به شرح آن خواهیم پرداخت.
(نمونه ای از ویزای پنج ساله کانادا)

ویزای کانادا اعتباری 10 ساله دارد ولی با توجه به اعتبار 5 ساله ی گذرنامه های ایرانی این ویزا با توجه به اعتبار پاسپورتتان صادر میگردد ، بدین معنی که اگر گذرنامه ی شما تنها 2 سال اعتبار داشته باشد ویزای کانادا نیز برای شما 2 ساله صادر می گردد.
پس با توجه به اعتبار 5 ساله ی پاسپورت ایران می گوییم ، ویزای کانادا اعتبار ۵ ساله دارد و به شما فرصت اقامت شش ماهه را در هر بار ورود میدهد.با توجه به شرایط خاص و مورد نیاز هر فرد این ویزا را میتوان در انواع

  •  سینگل
  •  مولتی
  •  سوپر ویزا

اخذ نمود . در حالت سینگل تنها  یک بار حق ورود به کشور کانادا را دارید که میتواند از یک روز تا شش ماه به طول بیانجامد.
در نوع مولتی شما مجاز به ورود به خاک این سرزمین بیش از یک بار هستید اما نکته حائز اهمیت این است که هر ورود نباید بیش از شش ماه به طول بیانجامد.
در ویزای نوع سوپر مدت اقامتتان از شش ماه به دو سال تغییر خواهد کرد .
اما دانستن این اطلاعات برای اخذ ویزای کانادا مکفی نیست.
برای اخذ ویزای تضمینی کانادا شما نیاز به مشاورین و کارشناسان مجرب در این زمینه دارید چراکه مسیر اخذ ویزای کانادا برای ایرانیان مسیر تقریبا ناهمواریست و شما نیازمند متخصصانی هستید که به شما مشاوره دقیق و کاملی ارائه دهند و با همراهیتان مسیر  پیش رو را برایتان هموارتر و سریع تر نمایند.

 

حال اگر قصد سفر به کانادا را دارید چه به جهت توریستی یا دیدار اقوام و آشنایان، تحصیل یا تحقیق و غیره، فرقی نمی کند، کاری که باید انجام دهید یکسان است. جمع آوری یکسری مدارک ، ترجمه آنها و ارائه آن به ما هست. پرسنل مجرب یارا پرواز مدارک را با دقت بررسی کرده و اگر احتیاج به مدارک بیشتر بود شما را در جریان قرار می دهیم. فرم های لازمه را تکمیل کرده و وجوه لازم را پرداخت می نماییم، پس از این مراحل نامه انگشت نگاری دریافت می گردد و به شما تحویل می دهیم. شما یک ماه فرصت دارید که برای انگشت نگاری به کشورهای که دفاتر VFS  بیومتریک دارند، مانند ترکیه، امارات، ارمنستان تا کشورهای دیگر مراجعه نمایید.

کانادا در حال حاضر احتیاج به تعیین وقت سفارت ندارد و انگشت نگاری را در هر روز و هر زمان که در این یکماه فرصت دارید می توانید انجام دهید. توجه نمایید که ویزای کانادا مصاحبه ندارد.

پس از طی این مراحل بررسی پرونده شما توسط افسران صورت می گیرد، که ممکن است در این زمان هم احتیاج به مدارک بیشتر باشد که درصورت درخواست ما به شما اعلام می کنیم، و باید منتظر جواب آن قرار بگیریم که ممکن است از یک روز تا چند ماه به طول بیانجامد. در صورت منفی بودن جواب، نامه رد ویزا که دلایل آن ذکر شده به شما تحویل داده می شود.

در صورت مثبت بودن جواب، گذرنامه از شما دریافت شده و جهت الصاق ویزا به سفارت کانادا ارسال می شود. مرحله فرستادن گذرنامه به سفارت و برگشت آن "پیکاپ" گفته می شود.

 

مدارک مورد نیاز

1.کپی از تمام گذرنامه های جدید و قدیم (صفحه ی اول + صفحات مهر و ویزا خورده)

2.ترجمه رسمی شناسنامه( مهر دادگستری و مهر امورخارجه)

3.ترجمه رسمی مدارک شغلی ( نامه اشتغال به کار، بیمه ، مالیات، آخرین فیش حقوقی، روزنامه رسمی، جواز کار و مدارک مربوط به نوع کار متقاضی)

4. مدارک بانکی و مالی بصورت لاتین(تمکن مالی ، گردش سه ماه یا شش ماه)

5.ترجمه اسناد ملکی

6.عکس پرسنلی ( پشت زمینه سفید، بدون روتوش)

7.در صورت تاهل ترجمه سند ازدواج

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :